top of page
 
 
BcA. Monika Kubasová

hlasová trenérka, průvodkyně na cestě k sebepoznání

Narodila se jako dítě, které žije hudbou a zpěvem. Vystudovala Konzervatoř v Brně hru na klavír, ale již během studií začala soukromě navštěvovat hodiny operního zpěvu, který potom vystudovala na HAMU v Praze. V tu dobu již byla členkou a sólistkou Českého filharmonického sboru v Brně, kde působila osm let. Stále však nebyla spokojená se svou hlasovou technikou, a proto se vydala na cestu do Itálie. Pěšky, s batohem na zádech a se svým životním partnerem po boku však teprve začala chápat, že cosi velmi podstatného při dlouhých hodinách za klavírem a hledání perfektních operních tónů ztratila. Byl to hluboký kontakt s hudbou a se sebou. 

 

Opustila dráhu operní pěvkyně a zabývá se lidským hlasem jako nástrojem, který osvobozuje, posiluje a skrze který můžeme poznat sami sebe. V současnosti je lektorkou skupinových i individuálních tréninků a pomáhá probouzet a rozvíjet vztah s vlastním hlasem a zpěvem v plné přítomnosti a vědomí.

 

Dále se věnuje tématům osobní síly, autenticity a vnitřní svobody. Provází, směřuje a inspiruje k nalezení osobní jedinečnosti skrze pravdivé nahlédnutí do struktur a omezení lidské mysli, které brání nalezení skutečného štěstí a pravdivosti přítomného okamžiku svými dávnými přesvědčeními a postoji.

Při své práci používá především tělo, dech, hlas, slovo, příběh, hudbu, abstrakci, umění a práci s emocemi a pocity. Jejím cílem je vždy zprostředkovat zážitek hlubšího spojení se sebou samým a  se svou vnitřní autentickou silou, která nás směřuje k rozvoji a spokojenosti v životě. 

Monika_Kubasova-kolecko-male.png
bottom of page