Vstupní víkend

Myslíte si, že nastal čas posunout váš vztah na další úroveň? Cítíte potřebu věnovat vašemu vztahu vědomou pozornost? Vstupní víkend vám umožní prožít, jaké je to růst společně a přitom každý sám za sebe. Spolu tady a teď.

 

Společně vstoupíme do kontinuálně plynoucího prostoru, který přináší možnost podívat se na sebe skrz ochutnávku spirálové dynamiky v páru. Vstupní víkend vám ukáže, jestli je to cesta, po které se společně vydáte

v cyklu Rozum a cit v páru.

strechy (11).jpg

Naše motivace

 

Všichni se můžeme vydat na cestu sebeobjevování a nacházet odpovědi na otázky, které nás zajímají. Můžeme se účastnit ženských a mužských kruhů, seberozvojových seminářů a mystických ceremonií, pokaždé se ale vrátíme domů. Tam, kde na nás čeká náš partner, naše partnerka, případné děti a všudypřítomná každodennost. Každodennost, která nám ukazuje, jak samostatné sebeobjevování JÁ ovlivňuje v reálném čase zrcadlící se soulad MY. Rozhodli jsme se proto vytvořit kontinuálně plynoucí prostor, který přináší možnost podívat se na sebe skrz dynamiku v páru. Jít každý svou jedinečnou cestou, ale dívat se společně stejným směrem.

 

Komu je vstupní víkend určen?

  

Vstupní víkend je určen všem párům, které hledají způsob, jak se dostat blíž k sobě prostřednictvím spolubytí v páru. Na vstupním víkendu otevřeme dveře do prostoru otázek, prožitků, respektu a zodpovědnosti. Já a My v kontextu komunikace, souladu, očekávání, zábavy, svobody, sdílení a mužsko-ženského pohledu na prožívání života.

 

Vstupní víkend vám nabídne ochutnávkový časoprostor, v němž si můžete svobodně odpovědět na otázku, zda-li říkáte ano dalším společným krokům v rámci cyklu Rozum a cit v páru.

 

Co můžete na víkendu zažít?

 

Setkáte se s lidmi, kteří si pokládají stejné otázky jako vy. Setkáte se s lidmi, kteří si pokládají zcela jiné otázky než vy. Setkáte se s lidmi, kteří si nepokládají vůbec žádné otázky. Setkáte se s lidmi, sami se sebou i se svým protějškem v bezpečném prostoru plném otázek a možných odpovědí. Těch vyřčených i tiše naplňujících prostor. Ochutnáte a prožijete v páru to, co vám váš rozum a cit dovolí. Budeme sdílet, otevírat vztahová témata, nabízet techniky použitelné v každodenním životě. Zažijete víkend plný vzájemné pozornosti, blízkosti a důvěry. Společně a přitom každý sám za sebe.

 

Témata:

 1. Kdo jsem já? Kdo jsme my?

Kdo, co, kdy, kde, jak a proč v našem vztahu.

 1. Kam jdu já? Kam jdeme my?

Jdeme společně, každý zvlášť, vidíme se vůbec?

 1. Očekávání a důvěra.

Já jsem si myslel a já jsem cítila. A naopak.

 1. Přesvědčení a vzorce pravdy.

Maminka vždy říkala. Tatínek vždy dělal.

 1. Zázračná řešení a mýtické vztahy.

Princ na bílém koni a zlá čarodějnice.

Časový harmonogram:

 Začínáme v pátek v 18:00 a končíme v neděli 16:00 hodin.

Místo konání: 

Tréninkové prostory AKADEMIE Libchavy,

Horní Libchavy u Ústí nad Orlicí (možná pohodlná

doprava vlakem, přeprava z nádraží je do výcvikového střediska zajištěna autem).

Termín konání: 

31.03. - 02.04.2023

Cena: 

4 950 Kč bez DPH (5 890 Kč vč. DPH) za jednu osobu, tj. 9900 Kč bez DPH (11 780 Kč) za pár. V ceně jsou zahrnuty materiály, celodenní občerstvení.

Ubytování: 

Nad rámec ceny kurzu je možné sjednat ubytování v areálu AKADEMIE Libchavy - společné ložnice, pokojíčky se samostatným/společným sociálním zařízením nebo apartmány a sroubky (vč. veškerého ložního prádla a osušek).

Máte-li zájem o individuální ubytování v areálu napište nám na e-mail mojespokojenost@akademiesro.cz. Vzhledem k povaze kurzu očekáváme zvýšený zájem ze strany párů po individuálním ubytování mimo společné ložnice. Proto prosíme o včasnou rezeravaci, pokud máte zájem o ubytování v pokojíčku, ve sroubku nebo v apartmánu, jelikož kapacity jsou omezeny.

(ubytování AKADEMIE)

--40.jpg
strechy (34).jpg
--103.jpg
5 (2).jpg
--18.jpg

Základní cyklus

Před základním cyklem je nutné absolvovat Vstupní víkend. 

Vítáme všechny, kteří se rozhodli růst společně a přitom každý sám za sebe. Tady a teď. Cyklus Rozum a cit v páru probíhá v uzavřené skupině účastníků vstupního víkendu v průběhu roku 2022. Seznámili jsme se a je čas vydat se dál cestou společných prožitků a objevování.

strechy (32).jpg

Z čeho vycházíme?

Někdy ti vůbec nerozumím. Jak si tohle můžeš myslet? Proč se takhle chováš? Co mám ještě udělat abys mě vnímala?

 

Ve vztahu je důležité přijímat i dávat. Nabízet porozumění a přijímat odlišnosti. Nacházet zdroje motivace, komunikovat různost názorů a vědomě reagovat na situace kolem nás. Koncept spirálové dynamiky nás inspiroval k vytvoření programu, který ukazuje, jak pracovat s vlastním hodnotovým rámcem tak, aby docházelo k postupnému propojení s hodnotovým rámcem páru či rodiny. Když vědomě objevujeme svou vlastní spirálu, uvědomujeme si jednotlivé úrovně, rozvíjíme je a využíváme zdroje, které máme k dispozici, dostáváme do rukou nástroj, který dlouhodobě rozvíjí a prohlubuje přerod celku.

 

Zjistěte, co ovlivňuje vaše rozhodování, a najděte porozumění sami sobě, svým názorům, přáním a potřebám. Vydejte se společně na cestu souladu rozumu a citu a objevujte, jak váš přístup mění celkovou dynamiku vašeho vztahu.

 

To všechno můžete v tomto jedinečném programu objevovat společně. Pochopíte, jak každodenně pracovat s vlastním hodnotovým rámcem tak, aby docházelo k postupnému propojení s hodnotovým rámcem páru či rodiny.

 

Komu je základní cyklus určen?

Všem párům, které se chtějí rozvíjet společně i vedle sebe. Pro všechny páry, které se chtějí posunout a vyrůst, nebo se naučit zůstat stát a cítit. Pro všechny páry, které cítí nesoulad a mají chuť vystoupit z kruhu oběť, viník, zachránce. Pro všechny páry, které jsou na cestě osobního rozvoje každý sám a cítí potřebu integrace objeveného v páru. Pro všechny páry, které chtějí vyživit svůj vztah a prožít společný čas plný vzájemného poznávání se.

 

Rozum a cit v páru je určen pro všechny páry, které nehledají zázračná řešeni, ale skutečně se zajímají o vztah, jeden o druhého a zároveň i sami o sebe. S lehkostí do hloubek života v souladu. Muže a ženy. Svobody a partnerství. Rozumu a citu.

 

Témata:

Potřeby a přežití. Bezbranné já.

 1. Rodinná pouta. Vzorce a tradice.

 2. Touha po moci. Strachem k boji.

 3. A tak je to správně! Dobrá a zlá pravda.

 4. Růst a pochvala. Úspěchem proti prázdnotě.

 5. Svoboda a pohoda. Smysl souladu.

 6. Nejistota a možnost volby. Nadhled

 7. Moudrost soucitu. Láska je.

 8. Imaginace osvícení.

 

Prostor, který uklidňuje a inspiruje

Víkendové setkání se odehrává v klidném areálu na úpatí Orlických hor v Horních Libchavách.

Voní tam dřevo a louka a je tam dost prostoru, kde můžete přemýšlet nebo jen tak být a poznat se.

 

Místo konání:

Tréninkové prostory AKADEMIE Libchavy, Horní Libchavy u Ústí nad Orlicí

(možná pohodlná doprava vlakem, přeprava z nádraží je do výcvikového střediska zajištěna autem).

 

 

Časový harmonogram:

Začínáme v pátek (respektive o prodlouženém víkendu ve čtvrtek) v 18:00 a končíme v neděli 16:00 hodin.

Termín konání:

připravujeme pro rok 2023

 

Cena:

7 450 Kč bez DPH (8 926,50 Kč vč. DPH) za jednu osobu, tj. 14 900 Kč bez DPH (17 853 Kč vč. DPH) za pár. V ceně jsou zahrnuty materiály, celodenní občerstvení.

Ubytování:

Nad rámec ceny kurzu je možné sjednat ubytování v areálu AKADEMIE Libchavy - společné ložnice, pokojíčky se samostatným/společným sociálním zařízením nebo apartmány a sroubky (vč. veškerého ložního prádla a osušek).

Máte-li zájem o individuální ubytování v areálu napište nám na e-mail mojespokojenost@akademiesro.cz. Vzhledem k povaze kurzu očekáváme zvýšený zájem ze strany párů po individuálním ubytování mimo společné ložnice. Proto prosíme o včasnou rezeravaci, pokud máte zájem o ubytování v pokojíčku, ve sroubku nebo v apartmánu, jelikož kapacity jsou omezeny.

(ubytování AKADEMIE)

--254.jpg
--33.jpg
APARTMANY_NA_VRSKU_print09.jpg
1 (3).jpg
_MG_3197.jpg

Průvodci, kteří tomu věří

Jan Piskoř 1.JPG

Jan inspiruje k žití života v lehkosti, vnímavosti a neomezené hojnosti.

Klára Piskořová.JPG

Klára je průvodkyní světem spirituálního materialismu.