top of page

Vstupní víkend

Vylaďte v sobě rozum i cit. Pro smysluplné vztahy potřebujeme obojí.

 

Nad čím přemýšlíte a co cítíte?  Ve vztahu k mužům, k ženám, k sobě? Společně budeme nacházet odpovědi na otázky, které vedou k souladu rozumu a citu. V partnerství, v komunikaci, v každodenním životě i v představách.

--51.jpg

Hledáte lásku? Pak jste tady správně. V rámci programu Rozum a cit v ji sobě určitě najdete. Pokud ale čekáte seznamku, která vám zprostředkuje kontakt s příhodným partnerem stejných zájmů, příhodného společenského statusu a stabilního rodinného zázemí, právě jste strávili několik minut svého drahocenného času na špatném webu. Seznámení, které vám zprostředkujeme my, totiž není jen pokusem. Tady totiž jde se stoprocentní jistotou o vztah, který vám vydrží až do konce vašeho života. O vztah, který máte sami se sebou. Jste připraveni seznámit se s nejdůležitějším člověkem vašeho života?

 

Naše motivace

Co vyzařujeme navenek, to dostáváme zpátky. Co dáváme, to se nám vrací. Jak to chcete mít vy?

Když chceme získat lásku, musíme ji sami dávat lidem okolo. A když chceme báječného partnera na celý život, musíme se tím báječným partnerem sami stát. Takhle jednoduché to je. A takhle složité. Co pro to můžete udělat? Naladit se sami na sebe. Být tím, kým opravdu jste, bez ohledu na to, co si o tom myslí ostatní.

Komu je vstupní víkend určen?

Nabízíme příležitost vejít do bezpečného prostoru, ve kterém máte možnost zastavit se, nadechnout a podívat se na to, kým jsem. Tady a teď. Jaké vzorce a přesvědčení jsou skutečně mé? Jaké zkušenosti formují můj přístup k sobě i k ostatním? Kdo si myslím, že jsem a kým se cítím být. Včera, dnes a zítra. Poznat se. Vnímat své potřeby a přání v jejich ryzosti. Přijmout svůj strach a rozhodovat se pro lásku. K sobě, k životu, k lidem.

 

Nad vchodem do dávné věštírny v Delfách byl podle legendy nápis “Gnóthi seauton”. „Poznej sám sebe“ jako nejdůležitější a nejposvátnější úkol člověka. Jste připraveni tvořit svůj život? Cítíte, že ano a vaše mysl souzní? V tom případě se uvidíme na vstupním víkendu Rozum a Cit v sobě.

Co můžete na víkendu zažít?

Setkání se zajímavými lidmi, kteří jsou naladěni na stejné téma jako vy. Po(d)hledy i nadhledy, otázky, odpovědi, sdílení a prostor pro setkání se sám se sebou. Sebepoznávací techniky zaměřené na každodenní prožívání v souladu rozumu a citu.

 

Témata:

 1. Buď rozumný, nebuď hysterická.

Co pro mě znamená rozum a cit?

 1. No, co si o tobě budou myslet?

Co si o sobě myslím a co si o mě určitě myslí ostatní?

 1. Jak si to vlastně představuješ?

Seznámení s hysterkou a rozumbradou.

 1. Tak co je vlastně dobře?

Mozek a srdce - co je mé řídící centrum?

 1. Aha, tak tohle, že jsem JÁ?

Holistické seznámení. Tělo na tělo, mysl na mysl, duše na duši.

Časový harmonogram:

Začínáme v pátek v 18:00 a končíme v neděli v 16:00 hodin.

Místo konání: 

Prostory AKADEMIE Libchavy,

Horní Libchavy u Ústí nad Orlicí (možná pohodlná

doprava vlakem, přeprava z nádraží je do střediska zajištěna autem).

Termín konání: 

připravujeme pro rok 2023

Cena: 

5 450 Kč bez DPH (6 440 Kč vč. DPH) za víkendové setkání. V ceně jsou zahrnuty materiály, celodenní občerstvení a ubytování ve společných prostorách AKADEMIE Libchavy.

Ubytování: 

V rámci ceny kurzu nabízíme ubytování přímo ve výcvikovém středisku, kde jsou k dispozici na spaní dvě společné místnosti, tzv. "sluneční a břízová ložnice" (dřevěné postele vč. veškerého ložního prádla a osušek).

Máte-li zájem o individuální ubytování v areálu napište nám na e-mail mojespokojenost@akademiesro.cz.

Toto ubytování se již hradí nad rámec ceny kurzu.

(ubytování AKADEMIE)

--130.jpg
strechy (37).jpg
APARTMANY_NA_VRSKU_print15.jpg
4 (3).jpg
--33.jpg

Základní cyklus

Před základním cyklem je nutné absolvovat Vstupní víkend. 

Vítáme všechny, kteří se rozhodli vyladit v sobě Rozum a cit tak, aby se děti rodily nejen z lásky, ale i do ní. Cyklus Rozum a cit v sobě probíhá v uzavřené skupině účastníků vstupního víkendu v průběhu roku 2022. Seznámili jsme se a je čas vydat se dál cestou společných prožitků a objevování.

RaCvS zákl.cyklus
--17.jpg

Z čeho vycházíme?

Jaké jsou mé hranice, potřeby, cíle, radosti? Dokážu se mít ráda, přijmout se taková, jaká jsem? Jsem hodný důvěry, je vedle mě prostor pro někoho druhého?

Když chceme odemknout dveře, je dobré mít v ruce klíč. Můžeme je samozřejmě i vykopnout, pokud jste se ale dostali až sem, dost pravděpodobně už víte, že je lepší upřednostnit lásku před bolestí. A tak pokud chcete, vezměte si klíč od dveří vedoucích do prostoru, v němž budeme společně procházet témata spojená se vztahy, sebepřijetím, komunikací nebo třeba s přesvědčeními, která mě “nutí sedět v koutě”. Budeme sdílet a vzájemně se poznávat tak, abychom se společně dostali na místo, ve kterém může rozum a cit být v souladu. Společně vytvoříme prostor porozumění, soucitu a pozornosti k potřebám a rozdílnostem všech lidí, včetně nás samotných. Protože láska není za zásluhy ani za trest. Láska netouží po adorování ani nebojuje proti zatracení. Láska není černobílá, není jen pro vyvolené a její přítomnost nezpůsobuje neštěstí ve hře. Láska je. A správný čas pro to ji prožívat je přesně v tu chvíli, kdy se pro to sami rozhodneme.

Komu je základní cyklus určen?

Všem, kteří si dovolí udělat další krok na cestě za prožíváním svého života v jeho barevnosti. Cyklus Rozum a cit v sobě je cestou přibližování, objevování, soucitu a láskyplného milosrdenství k sobě samému. V životě nikdy nejsme sami i když se tak často cítíme a hledáme útěchu u druhých. Dokud ale nedokážeme přijmout sami sebe ve své nahotě, budeme vždy hledat člověka, kterému na záda naložíme batůžek očekávání, který ho dříve či později začne táhnout k zemi. Co hledáš u druhých, je možné najít u sebe. Dovolit si dávat i přijímat. Vidět svou velikost a vnímat rozdíl mezi tím kým bych měl být a kým doopravdy jsem. Všichni máme možnost vybrat si cestu souladu.

 

Rozum a cit je sebepoznávací program pro nezadané nebo zadané v nefunkčních vztazích, kteří chtějí přijít na to, jak najít ideální vztah k sobě samým a jak v životě přivítat protějšek, který mi tento jedinečný vztah bude s láskou zrcadlit.

 

 

Témata:

 1. Emoce a myšlenky.

 2. Uznání a sebehodnota.

 3. Strachuplná přesvědčení.

 4. Prožívat přežívat.

 5. Rozum muže, cit ženy.

 6. Zrcadlo vnějšího.

 7. Integrace souladu.

 8. Dávání a přijímání.

 9. Vnitřní svět.

 10. Místo vedle mě.

Prostor, který uklidňuje a inspiruje

Víkendové setkání se odehrává v klidném areálu na úpatí Orlických hor v Horních Libchavách. Voní tam dřevo a louka a je tam dost prostoru, kde můžete přemýšlet nebo jen tak být a poznat se.

Časový harmonogram:

Začínáme v pátek (respektive o prodlouženém víkendu ve čtvrtek) v 18:00 a končíme v neděli 16:00 hodin.

Termín konání:

připravujeme pro rok 2023

 

Cena:

21 950 Kč bez DPH ; (25 943,50 Kč vč. DPH) v ceně jsou zahrnuty materiály, celodenní občerstvení a ubytování ve společných prostorách AKADEMIE Libchavy.

Ubytování:

V rámci ceny kurzu nabízíme ubytování přímo ve výcvikovém středisku, kde jsou k dispozici na spaní dvě společné místnosti, tzv. "sluneční a břízová ložnice" - (dřevěné postele vč. veškerého ložního prádla a osušek).

Máte-li zájem o individuální ubytování v areálu napište nám na e-mail mojespokojenost@akademiesro.cz.

Toto ubytování se již hradí nad rámec ceny kurzu.

(ubytování AKADEMIE)

přihlášení
--98.jpg
strechy (40).jpg
02_jedle_edited.jpg
2 (7).jpg
strechy (11).jpg

Průvodci, kteří tomu věří

Jan Piskoř 1.JPG

Jan inspiruje k žití života v lehkosti, vnímavosti a neomezené hojnosti.

Klára Piskořová.JPG

Klára je průvodkyní světem spirituálního materialismu.

bottom of page